Zagrożenie zarażaniem Koronawirusem SARS-CoV-2

16.03.2020

Szanowni Państwo

W związku z przewidywanym wzrostem zakażeń  koronawirusem, mając na uwadze zdrowie Państwa, Państwa dzieci i pracowników poradni , aby zmniejszyć szanse rozprzestrzeniania się wirusa COVID -19  prosimy o odpowiedzialne  rozważenie konieczności zgłaszania się  na wizyty  w naszej Poradni do odwołania.

Poradnia jest miejscem, w którym zagrożenie epidemiologiczne może być dwustronne: od dziecka, rodziców do pracownika i od pracownika do dziecka, rodziców.

Podczas diagnozy lub terapii dotykamy  wspólnie z dziećmi  różnych pomocy (np. klocki, układanki, ołówki, zabawki, pomocy papierowych  itp), których nie da się skutecznie zdezynfekować.

Poradnie, z uwagi na specyfikę swojej działalności,  nie są w stanie realizować  podstawowych zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie koronawirusa takich jak:

  • zachowanie bezpiecznej odległości ( 1 – 1,5 m ) – prowadząc wywiad z rodzicem i diagnozę lub terapię dziecka  pozostajemy w bliskiej odległości,
  • zakrywanie ust w trakcie kaszlu,  kichania ( najczęściej dzieci tego nie robią ).

      Wiemy ,że u dzieci zakażenie może przebiegać bezobjawowo , mogą one jednak zakażać pracownika poradni , a on z kolei kolejne dzieci , rodziców  korzystających z jego pomocy.

  • nie dotykanie oczu, nosa i ust – dzieci robią to bardzo często.

Informujemy, że pracownicy poradni pozostają w gotowości do pracy i w razie pilnej potrzeby uzyskania pomocy psychologiczno-pedagogicznej są do Państwa dyspozycji.

W pierwszej kolejności prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godz: 7.30 – 15.30 telefon: 322623811, 322625350. Kontaktować można się również mailowo pod adresem: sekretariat@poradnia.dabrowa.pl przez serwis e-puap: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Dąbrowie Górniczej.

 Ponieważ sytuacja rozwija się dynamicznie, prosimy o śledzenie naszej strony internetowej. www.poradnia.dabrowa.pl . O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Nasze działanie podyktowane jest troska o  zdrowie Państwa ,  Państwa rodzin oraz zdrowie pracowników poradni.

Mamy nadzieję, że spotkamy się z Państwa zrozumieniem.

 

                                                                                                  Z poważaniem

                                                                                        Jolanta Nowak – dyrektor PPP

 

© Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Dąbrowie Górniczej