Powrót do szkoły...

20.05.2021

Po długim okresie nauki zdalnej powrót uczniów do szkół staje się faktem. Pandemia w istotny sposób zakłóciła dotychczasowy rytm funkcjonowania dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli.

Wznowienie nauki stacjonarnej budzi obecnie wiele emocji - z jednej strony jest to radość i podekscytowanie, z drugiej lęk oraz obawy. Z informacji przekazywanych przez uczniów objętych wsparciem przez pracowników naszej placówki podczas tego trudnego okresu przymusowej izolacji społecznej wynika, iż boją się oni, czy uda im się odnaleźć ponownie w rzeczywistości szkolnej. Niepewność ta rodzi pytania: o to, jak zostaną przyjęci przez rówieśników, czy poradzą sobie z nauką stacjonarną, czy będą rozliczani z efektów dotychczasowej pracy.

         W związku z tym zwracamy się z prośbą do nauczycieli i wychowawców, by z troską, rozwagą i empatią podeszli do swoich podopiecznych. Tym, czego uczniowie najbardziej teraz potrzebują, by czuć się bezpiecznie, jest zrozumienie. Bądźmy uważni na ich potrzeby. Dajmy dzieciom i młodzieży czas, niezbędny do ponownego wdrożenia się do obowiązków szkolnych, czas potrzebny na odbudowanie relacji z rówieśnikami i odzyskanie pewności siebie. Dołóżmy wszelkich starań, by ostatnie tygodnie tego roku szkolnego upłynęły w spokojnej, pozbawionej stresu atmosferze.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, iż zespół naszych specjalistów oferuje stałą pomoc dla rodziców, uczniów oraz nauczycieli. W przypadku zaobserwowania u uczniów niepokojących objawów lub trudności w sferze zachowania czy emocji, zapraszamy do kontaktu z nami.

        

Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

w Dąbrowie Górniczej

 

© Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Dąbrowie Górniczej